Xiaomi Redmi 6; এতিয়া মাত্ৰ 7,999 টকাত। - Jobs in Assam | Recruitment, Result, News in Assam, Northeast, India.

Saturday, January 12, 2019

Xiaomi Redmi 6; এতিয়া মাত্ৰ 7,999 টকাত।

   কম বাজেট স্মার্টফোন ক্ৰয় কৰিব বিচৰা গ্ৰাহকৰ বাবে এটি অত্যন্ত ভাল খবৰ। সিয়াওমি ৰেডমি 6 ৰ 32 গিগাবাইট আৰু 64 গিগাবাইট স্টোৰেজ উভয়ৰে হ্ৰাস পালে মূল্য। এম আই হোম আৰু অন্যান্য অংশীদাৰ খুচৰা দোকানত ও এতিয়া ফোন দুটি পোৱা যাব কম দামতেই।

  ইয়াৰ উপৰিও, সিয়াওমি বৃহস্পতিবাৰে এটি নতুন সাউন্ডবাৰ, এম আই টিভি 4 এক্স প্রো 55-ইঞ্চি আৰু আইভি টিভি 4 এ প্রো 43 ইঞ্চি এণ্ড্ৰইড টিভি লঞ্চ কৰিছে।
ৰিডমি 6 A ৰ বিষয়ে সবিশেষ জানিবলগীয়া
  ৰিডমি 6 ৰ ভাৰতত বজাৰ মূল্য:-
ৰেডমি 6 ৰ 3 গিগাবাইট ৰেম + 32 গিগাবাইট স্টোৰেজৰ এতিয়া মূল্য 7,999 টকা আৰু 3 গিগাবাইট ৰেম + 64 গিগাবাইট স্টোৰেজ পোৱা যাব মাত্ৰ 8,999 টকাত।
  আনহাতে, ৰেডমি 6 ভাৰতৰ বজাৰত 3 গিগাবাইট ৰেম / 32 গিগাবাইট স্টোৰেজৰ কাৰণে 7,999 টাকা আৰু 3 জিবি ৰেম / 64 গিগাবাইট স্টোৰেজৰ মূল্য 9,499 টকাৰ সৈতে যোৱা ছেপটেম্বৰত মুকলি কৰা হৈছিল।
   ৰেডমি ফোন গোল্ড, ব্ল্যাক, ৰোজ গোল্ড আৰু নীল ৰং ত উপলব্ধ।

  Redmi 6 বিশেষ উল্লেখ:-
  ইয়াত এণ্ড্ৰইড 8.1 অৰিও ৰ উপৰত কাষ্টম MIUI 9.6   অফ আউট দ্য বক্স উপলব্ধ। সিয়াওমি ৰেডমি 6 ত 5.45 ইঞ্চি এইচডি + (720 × 1440 পিক্সেল) ৰ দিস্প্লয় লগোৱা হৈছে।
   ফোনটো অক্টা-কোৰ মিডিয়াটেক হেলিও পি 22 SOC আৰু 3 গিগাবাইট ৰেম লগতে 32 গিগাবাইট, 64 গিগাবাইট স্টোৰেজ বিকল্প দ্বাৰা চালিত হয়। স্টোৰেজ মাইক্রোএসডি কার্ডৰ মাধ্যমেৰে 256 গিগাবাইট পর্যন্ত প্ৰসাৰণ কৰিব পাৰি। ডিভাইসটি 3000 এমএএইচ বেটেৰী দ্বাৰা চালিত আৰু 5W চার্জিং সমর্থন কৰে।
ৰেডমি Y2 ফোনৰ বিষয়ে সবিশেষ জানিবলগীয়া
  ৰেডমি 6 ত এটি 12 মেগাপিক্সেল প্রাথমিক সেন্সৰ আৰু 5 মেগাপিক্সেল চেকেণ্ডেৰী সেন্সৰ সহ দ্বৈত ৰেয়াৰ কেমেৰা লগোৱা হৈছে, যিয়ে  f/2.2 aperture, 1.25-micron pixels আৰু পৰ্ত্ৰাইত মুদ ও চাপৰ্ট কৰে।
  সন্মুখৰ পিনে, হ্যান্ডসেটটিত 5 মেগাপিক্সেল সেলফি কেমেৰা আছে যাৰ f / 2.2 অ্যাপাৰচাৰ, 1.12-মাইক্রন পিক্সেল আৰু AI ক্ষমতা আছে। যোগাযোগৰ ৰ ক্ষেত্ৰত 4 জি ভোলাইট, ওয়াই-ফাই 802.11 বি / জি / এন, ব্লুটুথ ভি 4.2, জিপিএস ব্যৱস্থা আছে।
  ৰেডমি 6 ত fingerprint সেন্সৰ, এম্বিয়েন্ট লাইট সেন্সৰ, জাইৰোস্কোপ, অ্যাক্সিলেৰোমিটাৰ, ইলেকট্রনিক কম্পাছ আৰু প্রক্সিমিটি সেন্সৰ লগোৱা হৈছে।

Oppo R15 Pro ফোনৰ বিষয়ে সবিশেষ জানিবলগীয়া (Read Here)
Xiaomi Redmi NOTE 5 Pro ফোনৰ বিষয়ে সবিশেষ জানিবলগীয়া (Read Here)

IN THE STORES(Amazon)
OPPO R15 Pro (Cosmic Purple, 6GB RAM, 128GB Storage) with Offer
OPPO R15 Pro (Ruby Red, 6GB RAM, 128GB Storage) with Offer

15,000 টকা ভিতৰত পোৱা বেষ্ট স্মাৰ্ট ফোন:-
Xiaomi Mi A2 (4GB RAM আৰু 64GB storage)
Xiaomi Mi A2 (6GB RAM আৰু 128GB storage)
Samsung Galaxy J6 Plus
Samsung Galaxy J4 Plus
Xiaomi Redmi NOTE 5 PRO (4GB RAM আৰু 64GB storage)
Xiaomi Redmi NOTE 5 PRO (6GB RAM আৰু 64GB storage)

10,000 টকা ভিতৰত পোৱা বেষ্ট স্মাৰ্ট ফোন:-
  Xiaomi Redmi Y2 (Gold, 3GB RAM, 32GB Storage)

No comments:

Post a Comment